STUDENT-DRØM?

STUDENT-DRØM?: Leilighetene i Brekkeveien egner seg til ungdommer og studenter. (FOTO: ESTATOR)

Leilighet til under 200.000? Jo visst!

Om du fikser litt fellesgjeld kan du få ditt eget krypinn med både flislagt bad og parkett i Ås.

Annonse

Følg Østlandets Blad på Facebook:

Annonse

ÅS: For en inngangsbillett til under 200.000 kroner kan studenter og andre unge få en liten leilighet i Ås.

Andelsleilighetene i Brekkeveien kan gi studenter en mulighet inn på boligmarkedet. I dag ligger det 14 slike små leiligheter til salgs på Finn. Eiendomsmegler Ole Andreas Hole i Estator solgte nylig en leilighet her for 190.000 kroner.

 

Ofte studenter

– Dette er leiligheter som normalt er lette å selge i august eller rett over jul, da semestrene starter på universitetet, opplyser han.

I Holes leilighet er fellesgjelden på 477.751 kroner, som utgjør en månedlig kostnad på 4.450 kroner.

Må du låne inngangsbilletten på 190.000 kroner, vil du få månedlig lånekostnad på om lag 970 kroner, avhengig av hvilke rentebetingelser banken kan gi deg. I dette eksempelet har vi beregnet effektiv rente på 3,8 prosent over 25 år.

Leilighetene er på rundt 20 kvadratmeter og har flislagt bad, hvitevarer og parkett.

 
comments powered by Disqus