Robyn åpner UKA

ROBYN TIL FOLLO: UKA i Ås signerte med den svenske popartisten onsdag kveld. FOTO: KYRRE LIEN/SCANPIX (Kyrre Lien / Scanpix)

Kjøp bilde

Robyn til UKA i Ås

Gladnyhet for alle Robyn-fans i Follo. Hun åpner Norges lengste kulturfestival 2. oktober.

Annonse

Følg Østlandets Blad på Facebook:

Annonse

ÅS: – Dette har vi jobber lenge for og det er utrolig moro å få det til, sier Espen Syljuåsen, markedsføringssjef for UKA i Ås 2010.


Kontrakten med den populære svensken ble signert onsdag kveld, og Syljuåsen er overbevist om at Robyn som hovedheadliner gir billettene bein å løpe på.

– Hun er utrolig populær nå, med tre plateslipp i år. Konserten hennes på Sentrum Scene 7. oktober er allerede utsolgt. Vil folk se den største artisten som har gjestet Follo, er det bare å komme til Ås, oppfordrer han.


– Vi gleder oss stort til å få Robyn på besøk, og regner med fullt hus og god stemning, uttaler en fornøyd UKE-sjef Ola Kvale.


Samme kveld går også to andre konserter av stabelen på Ås, etter at Robyn har gått av scenen. Da kommer de to norske bandene Purified in Blood og Kvelertak. Andre foreløpige headlinere til UKA er Hellbillies, Karpe Diem og TNT.

UKA starter 30. september med et program som strekker seg over fire uker.
– Da går det slag i slag med fest, moro, revyer og arrangementer.

Billettene er i salg fra torsdag 2. september..

 
comments powered by Disqus