Østlandets BladArkiv
Aps Gunvor Eldegard fra Ski hadde en god dag torsdag. Laget hennes tok en klar seier i valgkokkekampen, og partiet steg på valgbarometeret i Akershus. Her sammen med stjernekokk Bent Stiansen og Heikki Holmås fra SV, som hun hadde med seg. FOTO: OLE KR. TRANA
Kjøp bilde
FOLLO: Hadde det vært valg i morgen, ville regjeringspartiene Ap, SV og Sp fått 45,7 prosent av stemmene i Akershus. Men det ville ikke automatisk betydd flere mandater.
Tallene er hentet fra ØBs meningsmåling, som ble gjennomført fra 13. til 18. august, ved hjelp av Respons analyse.
Størst fremgang har Arbeiderpartiet. De er oppe på 35,3 prosent, og ligger godt over stortingsvalget for fire år siden.
KrF har også grunn til å smile. Etter å ha startet elendig, med bare 2,9 prosent på ØB-barometeret i juni, er partiet nå oppe i 4,8 prosent. Holder dette, får KrF listetopp Knut Arild Hareide inn på Stortinget. I dag er de ikke representert.
Høyre i Akershus sliter litt med å få med seg velgerne. Partiet er gått noe tilbake fra siste måling, og ligger så langt bak forrige valgresultat, at de står i fare for å miste sitt fjerde mandag. På denne plassen står Andre Oktay Dahl fra Skedsmo.
På oversikten ser det ut til at det er de eldre, over 60 år, som svikter partiet mest.
Juni var solskinnsmåneden for FrP i Akershus. Da var partiet oppe på 27,5 prosent og lå an til å få et femte mandat. Nå har pendelen snudd, og de er tilbake til sine fire.
Senterpartiet i Akershus hadde for fire år siden Åslaug Haga på topp. Partiet har hatt litt fremgang den siste tiden, men sliter med å bli så synlig som da de frontet med partilederen fra Ås. Da kapret Sp fylkets utjevningsmandat, men dette er det mange som er ute etter nå.
Kjempebra! Nå må si stå på for fullt. Aps stortingsrepresentant Gunvor Eldegard jubler over det gode resultatet på meningsmålingen.
Nå kan vi ikke slappe av, men stå på for fullt de 25 dagene som er igjen til valget.
Det er ikke alltid enkelt å være i posisjon. Hva tror du er grunnen til det gode resultatet?
Folk i Akershus ser at regjeringen har levert. Den har fått på plass dobbeltsporet, og sørget for at kommuneøkonomien er blitt bedre.
Publisert fredag 21. august 2009 kl. 00:00.
Sist oppdatert fredag 21. august 2009 kl. 13:36.
(27 bilder)
ØB følger politiets innsatsledere
(18 bilder)
Premiere på Hakkebakkeskogen
(23 bilder)
Håndballcupen Ski
(20 bilder)
FFK - Follo FK
(9 bilder)
(17 bilder)
Ås - Kvik/Halden
(9 bilder)
(11 bilder)
(14 bilder)
(4 bilder)
| Uke | Ma | Ti | On | To | Fr | Lø | Sø |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 35 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ||
| 36 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |
| 37 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 |
| 38 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 |
| 39 | 27 | 28 | 29 | 30 | |||
| 40 |
| Wednesday | 01.09 | Toppenhaug og Kolbotn eldresenter |
| Friday | 03.09 | Aktiv på dagtid |
| 03.09 - 03.09 | Høststevne | |
| Friday | 03.09 | Nordby Eldresenter holder åpent på formiddagen |
| Friday | 03.09 | Folkebad Langhus Bad og Ski Bad |
Siste krampetrekning fra actiondinosaurene
Å se så mange gamle actionhelter dundre løs i samme film, er nostalgisk gøy. Det betyr ikke at filmen er god.
Reiersruds lekestue
Knut Reiersrud gjorde Ramme Gaard om til sin egen lekestue lørdag.
Tilbake til lyset
Mark Oliver «E» Everett var helt på felgen med fjorårets «Hombre Lobo» og årets «End Times». Nå fullfører han triologien med den mer optimistiske «Tomorrow Morning».
Denne Mini-en kan bli stor i Norge
Den er tøff å se på – og kommer til å bli mest kjøpte Mini i Norge.
Slik sparer du plass
Interiørdesigner Trude Pleym har oppskriften på en optimal plassutnyttelse i rommet.
Kristin Størmer Steira
Offisielle nettsider for Kristin Størmer Steira
Helene Olafsen
Offisielle nettsider for Helene Olafsen
Prisguide
Sjekk hvor varer er billigst.
Tabeller
Følg ditt lokale lag
rubrikk.oblad.no
Her kan du søke i annonser fra papiravisen.
Tøff telefon med laaang levetid
Samsungs nye tøffingmobil har ekstremt lang batteritid og tåler en støyt.
Sprøtt, bløtt og saftig
De beste rettene kan lages av ingredienser som allerede oppbevares på kjøkkenet.
Tyrkisk sjelefred
Prinseøyene er for istanbulerne det samme som øyidyllen utenfor Oslo.
NETTKJØRT: En av flere bilprodusenter som har presset seg under 100-tallet for CO2-utslipp, er Peugeot med sin 207 med 1.6 HDi-motor.
Arash er en bil mange har kalt Englands Veyron men frem til nå har den bare eksistert som skisser og løse deler. Nå er den første klar.
For å signalisere at dette ikke er en rommelig stasjonsvogn i vanlig betydning, har Volvo døpt nykommeren Sportswagon. De som vil ha stor lasteplass, henvises til V70 eller XC70.