I SAMME BÅT: Anna Moldestad (t.v.) og Karen Johnson fikk bare én trening sammen, før de gikk hen og vant NM.

Den overraskende gullmedaljen

Annonse

Følg Badebyen på Facebook:

Annonse

ÅRUNGEN: At  Ås-jenta Anna Moldestad (22) skulle ta gull under NM i roing på Årungen var ingen bombe. Men at det skulle skje i dobbeltsculler, var veldig overraskende.
– For to uker siden visste jeg ikke hvem hun var, sier Moldestad, og nikker i retning av sin makker Karen Johnson.
Linken er at de har samme trener i Christiania Roklubb, Sigurd Gullerud. Derfor har jentene en stil som gjør at de passer sammen.
Anna Moldestad og 16 år unge Karen Johnson fikk én trening sammen, før de søndag satte seg i samme båt og rodde inn til NM-gull. Storfavorittene Bærum ble henvist til andreplass - etter å ha vunnet de seks foregående mesterskapene.
I den båten satt også Hilde Gudem, som Moldestad skal satse sammen med neste sesong.
– Da blir målet å hevde seg ute i verden...?
– Vi skal sette oss ned n etter NM og diskutere neste ssongs opplegg og målsetning. Foreløpig vil jeg ikke si så mye mer enn det, men vi kommer nok til å sette oss internasjonale mål - ja, bekrefter Anna Moldestad.
Som først og fremst takker ildsjelen i Årungen Ro og kajakk-klubb, Amund Amundstad, for at hun er der hun dag er.
I løpet av NM-helgen tok hun til sammen tre gull og to sølv.
At hun som lettvekter tok sølv i tungvektsklassen var kanskje det aller mest imponerende.

 
comments powered by Disqus