Drapssiktet pågrepet på Gardermoen

Den femte litaueren, som ble pågrepet mandag kveld, ble stoppet på Oslo Lufthavn Gardermoen da han skulle levere tilbake en leiebil.

Annonse

Følg Badebyen på Facebook:

Annonse

Bilen som skulle leveres tilbake var av typen VW Golf, som var blitt observert på åstedet. Politiet vil ikke svare på om de tror drapssiktede hadde til hensikt å rømme landet, eller om han bare skulle kvitte seg med leiebilen.

- Min klient stiller seg uforstående til siktelsen, og sier han slett ikke var på åstedet, sier 33-åringens forsvarer, advokat Even Rønvik til Aftenposten.no.

Klokken 13.00 ble han fremstilt for varetektsfengsling i Follo tingrett, hvor politiadvokat Helge Karlbom fra Follo politidistrikt ba om fire ukers varetekt.

Politiet tror at 33-åringen var sjåfør under drapet.

Henleggelse

Det er forøvrig ventet at riksadvokaten vil henlegge siktelsene mot to litauiske menn som var sammen med den nå avdøde 24-åringen.

Begge ble selv knivskadet i slagsmålet, men politiet tror ikke lengre at de har gjort annet enn å forsvare seg da de ble angrepet.

Politiet ventes å ville legge frem flere opplysninger på en pressekonferanse klokken 16 i ettermiddag.