SEIERSJUBEL: DFI gutter-12 kunne juble for nok en seier. FOTO: PRIVAT

Kjøp bilde

Kunne juble igjen

Annonse

Følg Badebyen på Facebook:

Annonse

DRØBAK: DFI gutter-12 er i form for tiden. Med seier 20-16 over Langhus tok de skalpen til enda et topplag i klassen.
12-åringene i DFI er på full fart mot serietoppen etter en flott seiersrekke mot lag som har vært antatt bedre enn dem. Forrige kamp var det serieleder og ubeseirede Bækkelaget som fikk svi. Langhus er også ventet å kjempe om førsteplassen i avdelingen, men mot DFI kom de til kort.

Lagmoral

Arbeidsmoralen til DFI er imponerende. Selv om laget ligger under i målprotokollen kommer de sterkt tilbake. Langhus ledet med opptil tre mål, etter å ha satt frimerker på Nikolay Fanebust og Sebastian Wheeler. I tillegg ble strekspiller Markus Steen pakket godt inn.
Men DFI sin styrke er jevnheten. De er ikke avhengige av enkeltspillere for å avgjøre kamper. Når noen sentrale spillere blir passet på så står andre på laget frem.
Den store spilleren mot Langhus var Marius Færgestad som banket inn mål etter mål. I tillegg puttet fem andre utespillere ballen i nettet. Og bakerst gjorde DFI-keeperne Nikolay Grande og Adrian Spoletini en knallkamp.