PÅ PALLEN: Lasse Fæste Johannessen ble nummer tre i helgens NM-runde i motocross. Han er også nummer tre sammenlagt i NM. FOTO: PRIVAT
Kjøp bildeLasse nummer tre i NM-runde
2_Inngangsord: Bildetekst
Kjøp bilde
Følg Badebyen på Facebook:
DRØBAK: Motocrosskjærer Lasse Fæste Johannessen fra Drøbak ble nummer tre i helgens NM-runde. Han er nå også EM-klar.
Helgens NM-runde gikk på Lunner på Hadeland. Dette ble et litt annerledes løp. Istedet for tradisjonelt motocross ble det arrangert speedcross. Det vil si at kjørerne må gjennom fire korte heat istedet for to lange heat. Tidligere har speedcross blitt arrangert som egen gren.
Men Lasse Fæste Johannessen taklet den nye formen for kjøring bra. Han ble nummer tre i NM-runden, og holder også denne plasseringen sammenlagt i NM når en runde gjenstår.
Det er også klart at motocross-talentet fra Drøbak skal kjøre Europamesterskapet til helgen i Uddevalla. VM går også på samtidig i den svenske byen.