NLA-MØTE: : Ledelsen i Frogn kommune og Norsk Luftambulanse møttes torsdag for å samordne seg i spørsmålet om ny lokalisering for NLA. Fra venstre: kommunalsjef Bjørn Nordby, ordfører Thore Vestby, prosjektdirektør Pål F. Heffer i NLA og konstituert rådmann Lise Sannerud. FOTO: TORE KUBBERØD

Men noe kan skjule seg i bakken

Torsdag møttes Frogn kommune og Norsk Luftambulanse for å diskutere veien videre.

Annonse

Følg Badebyen på Facebook:

Annonse

DRØBAK: Norsk Luftambulanse (NLA) har lenge sagt at Horgen er stedet de mest av alt ønsker å etablere seg når de skal samle all virksomhet på ett sted. Men Statens vegvesen har ikke viket en tomme på sin negative holdning til valget av tomt.
Derfor har NLA lagt ut følere i de andre Follo-kommunene. Stiftelsen ble i sin tid stiftet av lege Jens Moe i Drøbak, og har siden hatt tilhold her. Det ønsker både NLA og stiftelsen de fortsatt skal ha.

Hva skjuler seg i grunnen?

I den anledning møttes ledelsen i Frogn kommune og ledelsen i NLA torsdag for å se på hva de skal gjøre videre.
– NLA understreker at de fortsattb har Horgen som sitt førsteønske. Men de er også bekymret for grunnforholdene. Det ryktes at det kan være etterlatenskaper etter et tidligere deponi på tomta. Derfor mener jeg at Frogn kommune bør iverksette undersøkelser for å få klarhet i dette, sier ordfører Thore Vestby.

Brev til Kleppa

Stortingsrepresentant Jan Tore Sanner har også engasjert seg i saken, og sendte blant annet et brev til statsråd Magnhild Meltveit Kleppa. Samferdselsministeren svarte at hun ikke ville gjøre noe med saken, men at hun regnet med at man fant gode lokale løsninger.
– Vi kommer også til å henvende oss til Kleppa. I første omgang for å orientere henne om at det iverksettes grunnundersøkelser. Det er ikke umulig at hun også blir invitert til Drøbak både for å se på forholdene og på en helikoptertur, sier ordføreren.

 
comments powered by Disqus