Ordfører Tore Vestby var fornøyd med oppmøtet på Oscarsborg i går.

Ønsker «Camp Senkveld»-effekt

Hva kan Drøbak få ut av at en million nordmenn ser «Camp Senkveld» hver fredag?

Annonse

Følg Badebyen på Facebook:

Annonse

FROGN: Det var spørsmålet da ordfører i Frogn, Thore Vestby, inviterte til idémyldring på Oscarsborg i går kveld.
Over 50 aktører fra blant annet Frogn kommune, Visit Follo, Frogn næringsråd og Tusenfryd møtte opp for å høre innlegg fra produsent av «Camp Senkveld», Kåre Fjeldsaa, og for å diskutere hva Drøbak som turistby kan oppnå i kjølvannet av serien.
Noen konkrete forslag er ennå ikke lagt på bordet, men det var stor begeistring rundt forslaget om at de sterke aktørene må stå sammen.
– Vi må bygge på den idyllen Drøbak er, samordne aktiviteter og hjelpe hverandre, sier Vestby.
– Jeg er godt fornøyd, dette var en bra start og det blir et nytt møte om noen uker. For å sitere et flammende utspill fra Tusenfryds Thomas Nygård: Vi må slutte med revytenking, og dra sammen, uttaler Vestby.