SIKTER: : Yngstemann på Drøbaks herrelag, Nicolai Rogg Øverli, sikter seg inn mot hull tre, mens ivrige klubbkamerater følger spent med i bakgrunnen.
Reddet plassen i eliteserien
– Målet var å beholde plassen i eliteserien, og sånn sett må vi vel si oss fornøyd, sa Jørgen Hillås. Og snakket både for herre- og damelaget.
FLAGGET TIL TOPPS: : Damelaget til Drøbak gikk ikke helt til topps i sitt eget NM-arrangement, men femteplass var en fin prestasjon av trioen Karianne Hillås (f.v.), Charlotte Andresen og Marie Nielsen Høhmoen.
FORNØYDE: : Herrelaget til Drøbak som reddet plassen i eliteserien, (f.v.) Thomas Helliesen, Nicolai Rogg Øverlie, Henning Jensen og Jørgen Hillås.
SANDSPRUT: : Marie Nielsen Høgmoen havnet i sandbunkeren på hull 18, men spilte ballen (til høyre for vogna) greit inn på greenen.
GODT HUMØR: : Karianne Hillås beholdt humøret, selv om ikke alt stemte for henne på mesterskapets siste dag.
TOK IKKE AV: : Thomas Helliesen putter her for eagle på hull fire, men det ble «bare» en birdie.
Følg Badebyen på Facebook:
DRØBAK: Under lag-NM i golf på hjemmebane ble damelaget til Drøbak Golfklubb nummer fem, mens herrene kjempet til seg den viktige 12.plassen som ga ny kontrakt i eliteserien.
SE OGSÅ: Flere bilder fra lag-NM i golf.
– Selv om noe kunne vært bedre, må vi si oss fornøyd med dette. Det gikk litt opp og ned, men det var vel greit. Damelagets Charlotte Andresen var som et ekko av herrelagets kaptein, etter at jentene hadde sikret seg en fin femteplass. En svak start gjorde at de aldri var med i kampen om medaljene, og det var langt frem til lagene foran Drøbak.
LES OGSÅ: Ga god støtte til sine venner.
Tre under par
Aller mest fornøyd etter de tre intense golfdagene, var kanskje yngstemann på herrelaget, Nicolai Rogg Øverli. 18-åringen avsluttet med å gå søndagens singelkonkurranse på tre slag under par, noe han var meget godt tilfreds med.
– Dette er tre slag bedre enn handicapen min, så dette er jeg godt fornøyd med, smilte Nicolai.
LES OGSÅ: Oppegård rykket opp til eliten.
Hadde ikke dagen
Like begeistret var ikke Karianne Hillås og Marie Nielsen Høgmoen:
– En dårlig dag, var alt Karianne ønsket å si etter søndagens singelspill.
– Jeg hadde ikke dagen i dag. De lange slagene satt ikke, og jeg er heller ikke helt i form, sier Marie, som sliter med knærne.
I dag var det gøy
Charlotte Andresen var fornøyd med sin innsats, men satser ikke lenger like mye på golfsporten.
– Jeg prioriterer studiene og spiller kun for å ha det gøy. Og i dag var det gøy, bekreftet hun.
– Selv om puttingen var «litt på kanten», legger hun til. Det vil si at litt for mange baller bare var nær ved å gå inn.
Thomas Helliesen konkluderte med at selv om ambisjonene kanskje var å komme noe høyere, må Drøbak-herrene være fornøyde med helgens innsats.
Alt var bra
– Vi rykket tross alt opp i fjor, og da var det viktigste å beholde plassen. Men til neste år håper jeg at det kommer opp en junior eller to, som kan ta over plassen min, smiler veteranen. Som med ett unntak har spilt NM for Drøbak Golfklubb de siste 14 årene.
– Det ble et veldig velykket arrangement, legger veteranen til.
– Start, score og alt fungerte, i tillegg var greenene veldig bra. Det er mitt inntrykk at det mente alle som deltok, avslutter Helliesen.