Tim Strøm Pedersen (i rød drakt) skal prøve seg i Skeid denne uka.

Kjøp bilde

Tim Strøm Pedersen vil bort fra DFI

Tim Strøm Pedersen (20) vil ikke spille mer for DFI. Fredag drar han på prøvespill i Skeid.

Annonse

Følg Badebyen på Facebook:

Annonse

DRØBAK: Unggutten reagerte kraftig da Espen Haug ble sparket ut av trenerstolen i DFI, og har ikke vært på banen siden. Nå røper Strøm Pedersen at han ikke ønsker å være mer på Seiersten.

–Klubben og jeg er enige om at jeg ikke møter på trening denne uka. Fredag skal jeg på prøvespill i Skeid, sier Strøm Pedersen.
–Jeg ønsker ikke å spille mer for DFI i år. Jeg har lyst til å bytte klubb, fortsetter han.

Ikke tjenlig

Hovedgrunnen skal være prosessen rundt avgangen til Espen Haug.
–Ambisjonsnivået mitt tilsier at jeg skulle bort fra Drøbak en eller annen gang. Men etter alt som har skjedd i det siste, er jeg ferdig i DFI for denne gang. Klubben er dessuten ikke tjent med å ha en spiller på laget som ikke ønsker å være med, sier Strøm Pedersen. Han legger likevel til at han blir på Seiersten om det ikke dukker opp tilbud fra bedre klubber enn DFI i og med at han er under kontrakt.

For kort tid siden forlot også Espen Frøystveit og Simen Rak Haugen DFI. Også de oppga prosessen rundt Espen Haug som hovedårsaken.