Ingvild Landvik Isaksen er usikker på hva vi kan vente oss av det norske laget i VM. FOTO: KNUT STENSETH

Kjøp bilde

– Vet ikke helt hvor vi står

Tirsdag satte det norske kvinnelandslaget i fotball kursen mot Finland. Med på flyet var førstereisjenta Ingvild Landvik Isaksen.

Annonse

Siste nytt fra Badebyen

Følg Badebyen på Facebook:

Annonse

SKI: Det norske laget foretar en liten stopp i svenske Enköping, hvor Sverige venter i den siste VM-testen i dag. Kolbotns hurtigtog er med i et seniormesterskap for første gang. Går det som hun håper og tror vil hun være med på å prege det norske lagets innsats.
– Jeg håper på en del spilletid, men bankers på laget føler jeg meg ikke, sier Drøbak-jenta. Få treningskamper gjør at hun er usikker på hvor det norske laget står før åpningskampen mot Tyskland 24. august. Hittil har det kun vært spilt internkamper.
– Vi får en pekepinn etter dagens kamp. Akkurat nå vet jeg ikke helt hvor vi står, sier Isaksen. Norge er kommet i en hard pulje. Tyskland, Island og Frankrike må forseres for å ta seg videre.
– Har dere satt dere noe mål innad i laget om hva dere vil være fornøyd med i dette mesterskapet?
– Ikke noe spesielt. Jeg tror vi bare må spille hver enkelt kamp, så får vi se, sier Isaksen, som må få ballen forbi klubbvenninne Thora Helgadottir i Norges andre kamp i mesterskapet.
– Hun er jo en ganske god keeper, og Island har vært gode i år, mener Kolbotn-spilleren.

 

Siste nytt fra Badebyen