MED SKI PÅ BEINA:

MED SKI PÅ BEINA: : To instruktører skal veilede store og små i skileiken. Bildet er fra skiskolen i 2007. FOTO: STIG PERSSON

Kjøp bilde

Bli med på moroa!

Skiløypene og leiken på Østre Greverud gård er stedet når Skiforeningen Sørmarka søndag inviterer til familie- skidag.

Annonse

Følg Østlandets Blad på Facebook:

Annonse

GREVERUD: Det er 21. gang Skiforeningen Sørmarka samler store og små til en dag på ski. Selv om det er lite snø ellers i Follo, er det ingen grunn til å klage på forholdene på golfbanen på Østre Greverud gård.
– De er perfekte. Vi har produsert snø så vi har til 17. mai, så det er ikke noe problem. Og løypene er preparert i tipp topp stand. Det er ingenting som stopper den! lover Karl-Olaf Løkenhagen.

Skileik med instruktører

Skiforeningen Sørmarkas leder kan lokke med mer enn gode løyper. Det settes opp en postløype med spørsmål, og premier til familiene som klarer flest riktige svar.
I skileiken kan det bli både knall og fall, men mest moro.
– Vi har skileiken åpen for familiene som er med, og vi har to instruktører fra barneskiskolen som veiledere, forteller Løkenhagen.
Skileiken vil bli stengt for aking under familieskidagen.
Uten mat og drikke duger heltene som kjent ikke, og grillen står klar med pølser på menyen.