DØMT TIL FENGSEL:

Follo Tingrett

Kjøp bilde

Røyket hasj i slalåmbakken, overrasket av politiet

20-gram hasj var til eget bruk og aldeles ikke ment for salg, forklarte en ung Oppegård-mann i retten.

Annonse

Følg Østlandets Blad på Facebook:

Annonse

SKI: I juni i år dro en 20 år gammel mann og tre av kompisene hans opp til slalåmbakken i Ingierkollen for å røyke hasj. Mens de satt der, dukket to sivile politibetjenter med hund ut av skogen og ville vite hvem av dem som røkte hasj. Etter mye om og men innrømmet alle fire at dette hadde de vært med på.

Alle ble kroppsvisitert, og i en røykpakke i bukselommen til 20-åringen fant politiet hasj.

Ville slippe å bomme

I Follo tingrett forklarte 20-åringen at han hadde kjøpt 20 gram hasj for 2000 kroner to dager tidligere. Grunnen var at han alltid hadde vært «den fattige» i det sosiale liv på Kolbotn. Da han først fikk penger mellom hendene, tenkte han at da kunne han kjøpe hasj slik at han slapp å bomme av andre.

Det kameratene hadde røykt, hadde han spandert på dem. Det var aldri meningen å selge stoffet; det var til eget bruk.

– Er klar over at det var ulovlig

Follo tingrett har fastsatt straffen til fengsel i 16 dager og en bot på 15.000 kroner, Fengselsstraffen er gjort betinget med en prøvetid på to år.

– Litt surt å få en så høy bot når jeg ikke har inntekt, men jeg er klar over at jeg har gjort noe ulovlig, sa 20-åringen i retten.

Han har tatt betenkningstid før han bestemmer seg for å vedta straffen eller ikke.

 
comments powered by Disqus

Siste nytt