REDDET KIL: Runa Vikestad scoret fem minutter før slutt i søndagens kamp. Her fra feiring etter seieren over Amazon Grimstad tidligere i sesongen. FOTO: HENRIK AASBØ.

Kjøp bilde

Runa reddet et poeng for KIL

Fem minutter før slutt, utliknet kaptein Runa Vikestad for Kolbotn mot LSK Kvinner.

Annonse

Følg Østlandets Blad på Facebook:

Annonse

SOFIEMYR: Runa Vikestad klarte det ingen av de andre spillerne på Kolbotn klarte, da hun satte inn 1–1 målet mot LSK Kvinner.
– Vi burde ha vunnet, sa trener Dan Eggen etter kampen. – Vi hadde mange nok sjanser til å vinne, men klarte ikke å sette dem.

Skuffende.

Første omgang var ingen god omgang for noen av lagene. LSK hadde flere sjanser i løpet av de første fem minuttene av annen omgang enn i hele første omgang. Kolbotn hadde et par flere sjanser, men var absolutt ikke med på notene.
– Prestasjonsmessig var det en skuffende omgang. Vi gjorde noen endringer etter pausen, og det første til mer fart i angrepene, forklarte Eggen.
Endringene ga flere målsjanser, men det ble kun med det ene.

 

Siste nytt