Renholderne, øverst fra venstre: Nisakorn Pedersen, Huona Honaslo, Olaya Polulsen og Wenche Berger. Aksjonskomiteen foran: Øverst fra venstre: Andreas Gravermoen, Lars Martin Haulan, Marlene Huse Renø og Anine Larsen Ottestad. FOTO: VERONICA WAGENIUS
Kjøp bildeSkolen startet egen innsamlingsaksjon
Jordskjelvsofrene på Haiti trenger hjelp. Oppegård videregående skole stiller opp med et imponerende engasjement.
Følg Østlandets Blad på Facebook:
OPPEGÅRD: Oppegård videregående skole setter nå igang en pengeinnsamling for å hjelpe ofrene etter jordskjelvkatastrofen i Haiti.
Pengene vil bli gitt til Røde kors, og derfra gå direkte til livreddende mat, vann, medisiner, husly og annen nødhjelp.
– Pengene har allerede begynt å strømme inn, forteller assisterende rektor, Svein M. Sirnes.
– Renholderne på skolen var de første som bidro, legger en fornøyd Sirnes til.
Engasjert aksjonskomite
Etter det dramatiske jordskjelvet tirsdag, satt ledelsen i gang hjelpearbeidet.
Aksjonskomiteen er nå veldig engasjerte i arbeidet de gjør for Haiti.
– Jeg synes det er veldig bra at skolen har dette prosjektet, særlig med tanke på at nå har Haiti gått fra å være et fattig land til å ikke ha noe i det hele tatt, sier Marlene Huse Renø i aksjonskomiteen.
Haiti trenger vår hjelp
Tusenvis kjemper nå for livet i ruinene.
Andreas Gravermoen, enda en elev fra aksjonskomiteen, har et hjertesukk:
– Vi som har det så godt her i Norge, må ikke glemme å heve blikket og se en annen hverdag. Gravermoen håper at Oppegård videregående skole står frem som et godt eksempel, slik at andre skoler også skal bidra.
Pengeinnsamlingen
Bøsser blir satt rundt på skolen torsdag og fredag, slik at de som vil kan gi støtte.
I kveld har Oppegård videregående skole “Åpen dag”.
– Da kommer elever og foreldre hit, for å finne ut mer om skolen de vurderer å søke på, forteller Sirnes. Han legger til at bøssene står fremme, og håper det er mange støtter.