Midtveis i konserten kom «Ut», og da våknet storbystorheten deLillos litt. F.v. Rune Lindstrøm, Lars Lillo-Stenberg og Lars Fredrik Beckstrøm.

Terningkast 3

deLillos reddet av låtene

Det så stygt ut en stund, men låt- katalogen til deLillos kan avverge enhver potensiell katastrofe.

Annonse

«Flink» fra «Huskeglemme» har blitt sunget av mange gjestevokalister i år, og her er Rannveig Sundelin på låten.

Lars Lillo-Stenberg er en merksnodig frontfigur, men vi har lært oss gjennom mange år å forholde oss til låtskriveren fra Frogner.

Følg Østlandets Blad på Facebook:

Annonse

SKI: For det var tidvis triste greier i Rådhusteatret i Ski torsdag. Foran bare 100 betalende slet et av tidenes største norske rockeband. Og det er egentlig fascinerende hvor lite grep enkelte av disse storhetene har på Distrikts-Norge. CC Cowboys trakk 160 tilskuere på Kolbotn tirsdag, og deLillos som har norgesrekord i antall utsolgte Rockefeller i Oslo gjennom karrieren, solgte altså rundt 100 billetter en liten halvtime utenfor storbyen.

Follo nummer fire

Men deLillos har så visst forsøkt, med konsert i Ås under Sprellfestivalen i slutten av april, så Ramme Rock og Kolbotn Torg i løpet av sommermånedene og nå en høstkonsert i Ski.

Rik katalog

Frognerbandet er like fullt et band man kan se noen ganger, selv på samme plate da de bytter ut låter omtrent for hver kveld. Det finnes drøye 20 år og et drøyt dusin utgivelser å plukke dem fra, og denne gangen ble det gjenhør med både obskure «Skulle Bare Være Morsom», Beckstrøms morbide «Balladen om Kåre og Nelly» og første ekstranummer «Sveve Over Byen». For øvrig alle hentet fra det kunstneriske høydepunktet fra 80-tallet, «Hjernen Er Alene».

Ufrivillig sjarm

Lars Lillo-Stenberg er kanskje landets mest introverte og klønete frontfigurer, men etter så mange år hviler det en ufrivillig sjarm over låtskriveren. Lars Fredrik Beckstrøm deler den også, selv om hele gjengen var i overkant på autopilot i Ski torsdag. Mer bedagelige versjoner av «Tøff i Pyjamas», «Suser Avgårde» og «Kokken Tor» har ikke denne anmelderen sett iallfall.

LES FLERE konsertanmeldelser på oblad.no