STOR DAG: Thomas Russ Arnestad med ett av bildene som følger med på lasset for førstemann som handler over en viss sum på åpningsdagen. FOTO: STIG PERSSON
En drøm med bilder i eget galleri
Thomas Russ Arnestad fra Langhus gleder seg til lørdag. Da åpner han eget galleri.
STOLT: Slik har kunstneren selv skildret lokalene. FOTO: THOMAS RUSS ARNESTAD
FOTO: STIG PERSSON
FOTO: STIG PERSSON
Følg Østlandets Blad på Facebook:
SKI: Fotokunstneren har hatt god mottakelse av bildene sine. Han var blant annet å se under Galleri Langhuset i april.
Lørdag klokken 12.00 slår han opp dørene til Galleri Fotokunstner, etter måneder med oppussing og ombygging.
Jeg synes det er blitt innmari kult, smiler Thomas Russ Arnestad.
Han brukte hele påsken og kvelder og helger etterpå for å gjøre i stand lokalene i Nytunveien 3. Andre etasje i gamle Revheim møbelfabrikk har fått nytt liv.
De store, gamle vinduene og det store rommet til den tidligere telekomvirksomheten er delt inn i mindre og mer hensiktsmessige enheter for ham og "samboeren" i Digital Fotoprint.
På veggene henger fotokunstnerens personlige tolkning av virkeligheten.
Nå første helgen er det åpent både lørdag og søndag, og lørdag helgen etter. Så holder jeg åpent etter avtale eller invitasjon, forklarer han.
Tema.
En god kremmer, kunstner aldri så mye, har naturligvis en del åpningstilbud på både kunst og innramming, og frister med servering av frukt og drikke når folk kommer.
Jeg har et eget sort/hvitt-rom med benk. Her kan jeg kjøre tema senere, sier Thomas Russ Arnestad.
Til å begynne med henger de sort/hvite bildene for seg der inne, mens fargeproduksjonen henger i den største delen av lokalet.