Søskentrioen Benedikte, Jon Anders og Lars Christian Narum er spellemannsnominert i visekategorien. Fredag kommer de med konsert i Rådhusteatret.

«Helt Toten» i Rådhusteatret

Fredag 5. februar inntar den spellemannsnominerte trioen Narum Rådhusteatret i Ski.

Annonse

Følg Østlandets Blad på Facebook:

Annonse

SKI: – Visekategorien er en grei oppsummering av det vi driver med, sier søskentrioen, som har høstet mye rosende omtale for debutplaten, «Samma hen du fær», som kom i sommer.

Platekjøperne var enige med kritikerne og Narum debuterte på en femteplass på VG-listen.

Narum består av søsknene Lars Christian (tangenter), Jon Anders (gitar, produsent) og Benedikte Narum (vokal). Alle tre er kjente i det lokale musikkmiljøet på Toten gjennom flere forskjellige prosjekter, mens Lars Christian av de fleste vil være kjent som tangentmannen i Hellbillies.

De jordnære totningene byr på en miks av amerikansk rootsmusikk og rotnorsk visetradisjon og med tekster på totning. Låtene på debutplaten er i hovedsak skrevet av Lars Christian. Han er i tillegg nominert til Årets Spellemann som komponist i kategorien «Populærkomponist».

Under konserten i Rådhusteatret har de med seg Bjørn Holm/Lewi Bergrud på bass/kor og Håvard Gjestvang på trommer.