GLEDER SEG: E. Terje Dahl (til venstre) i Follo Bygg & Eiendom og Per Nesbakken i Kjeldsberg Eiendom Sør ser frem til nybygget er ferdig.
FOTO: STIG PERSSON
Kjøp bilde
GLEDER SEG: E. Terje Dahl (til venstre) i Follo Bygg & Eiendom og Per Nesbakken i Kjeldsberg Eiendom Sør ser frem til nybygget er ferdig.FOTO: STIG PERSSON
Kjøp bilde
FERDIG: Slik vil fasaden ut mot Teglveien og brannstasjonen se ut når bygget står ferdig i august.
Kjøp bilde
SKI: I Teglveien 17, rett ovenfor brannstasjonen, er det stor aktivitet. Et nytt industribygg begynner å ta form. I løpet av august i år skal det stå ferdig.
Hit kommer Autoglass, Snap Drive og Bilens Eksosanlegg, samt Ervik som flytter fra sine nåværende lokaler i Ski næringspark. I tillegg har vi et ledig lokale på litt over 200 kvadratmeter igjen, sier Per Nesbakken i Kjeldsberg Eiendom Sør. Ervik driver med fottøy, hansker, arbeidstøy, personligverneutstyr og forbruksmateriell.
Drømtorp har mange bilforretninger og bilrelatert virksomhet, så nybygget vil passe inn i den eksisterende bransjen.
Bygget får en grunnflate på 1.350 kvadratmeter og en utleiedel på ca. 1.630 kvadratmeter. Innendørs har det 6,2 meter fri høyde, og er naturligvis tilknyttet nettet til Follo Fjernvarme.
Vi har stort sett bygd boliger før. Dette er det første samarbeidsprosjektet vi har med Kjeldsberg, sier E. Terje Dahl som er daglig leder i Follo Bygg & Eiendom.
Han gleder seg over å kunne tilføre Ski et attraktivt og sentrumsnært kombinasjonsbygg. på sensommeren.
Publisert torsdag 26. juni 2008 kl. 00:00.
Sist oppdatert torsdag 26. juni 2008 kl. 15:41.
(21 bilder)
(30 bilder)
(10 bilder)
(9 bilder)
Kristin Størmer Steira
Offisielle nettsider for Kristin Størmer Steira
Helene Olafsen
Offisielle nettsider for Helene Olafsen
Prisguide
Sjekk hvor varer er billigst.
Tabeller
Følg ditt lokale lag
rubrikk.oblad.no
Her kan du søke i annonser fra papiravisen.
Export =