TATT: To polske kvinner skal ha ha stjålet mindre gjenstander og matvarer på Ski storsenter torsdag. Etterforskningen har i hele kveld pågått for fullt. FOTO: CHRISTAN CLAUSEN

Polske damer på tyveriraid

To polske kvinner mistenkes for flere butikktyverier på Ski storsenter og minst et sted til i Follo.

Annonse

Følg Østlandets Blad på Facebook:

Annonse

SKI/OPPEGÅRD: Vektertjenesten stoppet de polske damene ved 16.30-tiden torsdag ettermiddag.
 

– Damene ble da tatt med matvarer for 1300 kroner som de hadde stjålet, forteller operasjonsleder Børge Løge ved Follo politidistrikt.
Trolig har damene blitt spanet på en god stund. For politiet har også ransaket en bil hvor det er observert at kvinnene har lagt fra seg andre ting under besøket på storsenteret.
 

– Vi antar at det er tyvegods for et sted mellom syv og ti tusen kroner i bilen, røper Løge.


Damene som er i 40- og 20-årsalderen er begge pågrepet og sitter torsdag kveld i arresten på politihuset i Ski.


– Vi har blant annet funnet ut at de har vært på Biltema på Kolbotn også og stjålet noe småtterier. Isskraper og dekkfiks er allerede tilbakelevert butikken, opplyser operasjonslederen.


I kveld jobbet politiet med blant annet å fastslå sikker identitet på kvinnene. Flere etterforskningsskritt blir trolig gjennomført av politiet i saken.