HEDRET: Dan Eggen, ble «Årets trener. Her fra utdelingen sammen med trenerforeningens Reidun Seth.
Kjøp bildeDan Eggen ble årets kvinnetrener
Kolbotn-trener, Dan Eggen ble årets trener på kvinnesiden.
Følg Østlandets Blad på Facebook:
OSLO: Eggen, som styrte Kolbotns kvinnelag inn til bronsemedalje i Toppserien, fikk tildelt prisen fra Norsk Fotballtrenerforening under Cupfinaleseminaret på Ullevaal stadion fredag.
Prisen ”Årets trener på kvinnesiden” tildeles enkeltpersoner som på en meget fortjenstfull måte gjennom sitt trenervirke har bidratt til å utvikle lag og enkeltspillere innenfor Norsk Kvinnefotball. Årets trener må være medlem av Norsk Fotball-Trenerforening. Årets trener tildeles diplom og et reisestipend/gavekort på kr 5.000,-.
Årets trener på kvinnesiden har bakgrunn som profilert landslagsspiller og med en lang karriere som profesjonell fotballspiller i utlandet. Etter at han la opp som aktiv i 2004 har han gradvis tatt steget inn i treneryrket. Foran denne sesongen mistet hans lag hele åtte av sine sentrale spillere. Til tross for dette i en periode med uro i egen klubb spesielt og i kvinnefotballen generelt, så lykkes han på ny å mobilisere til flott sesong. På ny lykkes klubben med å ta bronsemedalje med hva som har vært Toppseriens yngste spillergruppe. Har en systematisk og rolig trenerstil hvor han praktiserer ”bygge-stein-på-stein” prinsippet.