Muligheten for at Edvard Skagestad blir i Follo Fotball økte da det ikke ble noen kontrakt med Skeid. Den skotske storklubben Celtic skal imidlertid fremdeles være interessert i stoppertalentet. Her er Skagestad i aksjon i en seriekamp mot Sigurd Dalen og Strømmen i fjor. FOTO: KNUT STENSETH

Kjøp bilde

Kan bli i Follo FK

Follo FKs midtstopper Edvard Skagestad blir definitivt ikke Skeid-spiller. Interessen fra Celtic derimot er fremdeles til stede.

Annonse

Følg Østlandets Blad på Facebook:

Annonse

SKI: – Slik jeg har forstått det er Celtic fremdeles i bildet, sier Follo FK-trener Hans-Erik Eriksen. Hovedpersonen selv sier ikke nei takk hvis den legendariske skotske storklubben skulle dukke opp med et tilbud.
– Hvis jeg hadde fått et tilbud fra Celtic er det helt klart høyinteressant, sier Edvard Skagestad, som lenge var i Skeids søkelys. Torshov-klubben skal visstnok ha sett etter en spiller som gikk rett inn og forsterket laget. De vurderte derfor Skagestad som uaktuell. Selv om blant annet Follo FK-trener Eriksen mener Skagestad kan bli så god han selv vil.

Velkommen

I den blå leiren er man godt fornøyd med at det nå åpnes for muligheten for å få med midtstopper-esset kommende sesong. Skagestad selv ser det heller ikke som noen nedtur å spille i Follo FK.
– Nei, det er ingen nedtur med Follo. Laget ser kjempespennende ut, mener Skagestad, som kommer til å være med Follo Fotball fremover.
– Har du tilbud fra andre klubber?
– Ikke noe som jeg vet om, sier Skagestad, som er fullt klar over at den økonomiske situasjonen i Follo Fotball gjør at man ikke lenger får smellfeit lommebok av å spille der.
– Det er tross alt 2. divisjon, man kan ikke forvente så mye heller, mener midtstopperen.
– Det viktigste for Edvard nå er at han har en klubb å trene og spille for, samt en trener som har tro på ham. Det har han i Follo Fotball, sier trener Eriksen. Han skal ha en prat med spilleren en av de nærmeste dagene.

Skogmo blir

Follo FK-stallen begynner så smått å ta form, til tross for at spøkelset med økonomi i pannen fremdeles lurer i kulissene. Det er nå blant annet klart at Jens Skogmo blir i klubben, etter at han en stund var aktuell for Moss. Skogmo har samme kontrakt som han hadde i sitt første år i klubben.
– Vi er glad for at han ble hos oss. Jeg tror Jens kan risikere å ta ytterligere et steg til som fotballspiller denne sesongen. Det er en risk han bør ta, mener Hans-Erik Eriksen.