BLIR I KOLBOTN:

BLIR I KOLBOTN: : Spissen Marte Berget har skrevet under ny kontrakt med Kolbotn. FOTO: AMUND LÅGBU

Kjøp bilde

Kolbotn-stallen begynner å ta form

Annonse

BLIR I KOLBOTN: Den svenske midtbanespilleren Emelie Erlandsson har skrevet under ny kontrakt med KIL. FOTO: HENRIK AASBØ

Kjøp bilde

Følg Østlandets Blad på Facebook:

Annonse

SKI: Kolbotn er i ferd med å få på plass stallen foran kommende sesong. Klubben jakter imidlertid fremdeles en keeper, og en spiss.

Facebook-knapp kommer her

De to siste som har signert kontrakter er spissen Marte Berget og midtbanespiller Emelie Erlandsson.

Borte fra i fjor er som kjent Ada og Andrine Stolsmo Hegerberg, Ann Mari Dovland, Line Smørsgård og Tinja-Riikka Korpela. Bortsett fra disse ser det nå ut til at resten av spillerne blir.

– Cecilie Liane har gitt et muntlig ja. Når det gjelder Runa Vikestad trenger hun litt tilrettelegging i forhold til skolegang, men det skal vi få til, sier Kolbotn-trener Kjell Sverre Hansen Wold.

Keepertrener på plass

Kolbotn har også fått på plass en keepertrener. Robert White skal være med to-tre ganger i uken. White har tidligere vært keepertrener i Drøbak/Frogn.

– Det er en viktig signering for oss. Hvis vi skal greie å utvikle våre unge keepere er en god keepertrener svært viktig. Så får vi se om vi klarer å utvikle dem nok på tre måneder, sier Hansen Wold.

Han påpeker at klubben er på jakt etter en førstekeeper. Røas reservekeeper Kirvil Schau Odden er en spiller Kolbotn ser på som en mulighet. Klubben har også vært i kontakt med to islandske keepere.

Spissjakt

Marte Berget vil bli satset på som spiss denne sesongen. Hun trenger imidlertid en makker. Den nye KIL-treneren vil utnytte overgangsvinduet.

– Vi er ikke så sterke som vi bør være. Jeg trenger litt tid til å få en oversikt over kvalitetene i stallen, men en god makker til Marte må vi ha. Kanskje kan vi få på plass noen låneavtaler. Markedet er ikke så veldig stort, sier Hansen Wold.

Grei-jenter

Fire lovende jenter fra Linderud Grei ser ut til å bli Kolbotn-spillere neste sesong. De to fotrappe spissene/kantene Nicoline Viker og Maren Hauge kan være alternativer på topp. Indreløper Ellen Wang, og midtstopper Ina Gausdal er også spennende spillere,

Christensen tilbake

En som slet med skade i store deler av fjorårssesongen var Camilla Christensen. Hun regner med å være i trening igjen i januar. Mari Romstad Stavne, som er tilbake i april etter utenlandstur, er også en Hansen Wold regner med i årets stall.

 
comments powered by Disqus