Håkon Iversen lover en nostalgisk ettermiddag i foajeen til Rådhusteatret i Ski i dag. Da står de musikalske perlene til Simon & Garfunkel på programmet. FOTO: BJØRN V. SANDNESS

Kjøp bilde

Hyllest til Simon og Garfunkel

De som har levd en stund husker hitlåter som «Mrs. Robinson», «Bridge over troubled water» og «Sounds of silence». I dag vil perlene til Simon & Garfunkel fylle Rådhusteatret.

Annonse

Følg Østlandets Blad på Facebook:

Annonse

SKI: – Vi tilhører generasjonen som vokste opp med Simon & Garfunkel. Jo lengre tid som går, desto bedre fremtrer deres genialitet. Spesielt gjelder det for Paul Simon, som var den musikalske drivkraften i duoen, sier Håkon Iversen.

Historisk hitduo

Musiker, sanger og produsent Håkon Iversen er en tredjedel av trioen som inviterer til konserten «Mrs. Robinson – a tribute to Simon & Garfunkel» i foajeen i Rådhusteatret i ettermiddag.
– Vi øser av den musikalske formuen til den amerikanske hitduoen på 60-tallet og serverer 15–20 av de beste låtene, sier Håkon Iversen, som har trådt sine barne- og ungdomssko i Ski.
Mange vil huske Håkon Iversen fra Bobbysocks, som vant Melodi Grand Prix i 1985. Han er utdannet som den første jazzvokalisten innenfor improvisasjon på Musikkhøgskolen i 1986, underviser på musikklinjen ved Ski videregående skole og ved Nordisk Institutt for Scene og Studio og har eget studio på Nesodden. Dessuten er han musikkinstruktør for de norske versjonene av Disney-filmene.

Intimkonsert

Mrs. Robinson-konseptet er fra 80-tallet med Amund Enger (vokal og gitar) og Geir Rebbestad (vokal, gitar, keyboard) som frontfigurer i et storformat. For et drøyt år siden ble Håkon Iversen også med, men nå i det lille formatet.
– Amund Enger reiste på 1970-tallet rundt i Norge med Art Garfunkel og har også møtt Paul Simon. Det styrker autentisiteten, smiler Håkon Iversen.
– Dette blir en intimkonsert, hvor det er lov å synge med på noen av pophistoriens største øyeblikk.