Lørdag var endelig Eventyrfestivalen tilbake for fullt på Kolbotn Torg, og stemningen var riktig så god da konferansier Håvard Lilleheie ønsker små og store velkommen fra scenen.
Mamma Caroline Lamer (t.h.) debuterte på Eventyrfestivalen, sammen med barna Oskar og Theodor Lycke Lamer - og tante, Julie Lycke.
Oppegård Brus har etter hvert blitt et kjært bekjentskap for mange i Nordre Follo. Andreas Skulberg (t.h.) og Lars Bjergene var på plass med egen stand.
Karl Einar har holdt på i snart 30 år, aldri opplevd maken til kjør: – Vi skulle roe ned, så tok det helt av
– Vi skulle liksom roe det ned, trodde vi, så ble det heller til at salget tok helt av - noe vi absolutt ikke klager over. Det er faktisk helt herlig, melder Karl Einar Engebretsen, og ler hjertelig.