SKI: Vestby-mannen (46) parkerte Mercedesen sin på en helt annen enn sin vante parkeringsplass i boligområdet i Oppegård. Da han skulle bruke bilen igjen hadde han glemt dette, og meldte bilen stjålet. Det ender i fengsel.
For mannen falt for fristelsen til å svindle med forsikringen da han meldte bilen stjålet i april 2010. Han kontaktet også forsikringsselskapet sitt og fikk utbetalt 162 721 kroner i erstatning selv om han fant igjen bilen sin på parkeringen til et annet borettslag får dager etter at han meldte Mercedesen stjålet.
46-åringen fra Vestby brukte pengene fra forsikringsselskapet til å betale ned på gjelden. Han parkerte bilen i sin egen garasje, og solgte den som delebil til en person i familien sin.
Politiet fikk imidlertid nyss i hva som hadde foregått, blant annet etter ransakning på eiendommen til familiemedlemmet som hadde overtatt Mercedesen.
Vestby-mannen tok kontakt med forsikringsselskapet og har senere tilbakebetalt alle pengene han fikk utbetalt.
Mannen møtte i Follo tingrett og tilsto sine synder. Han er av konstituert sorenskriver Helge Ståland dømt til fengsel i 60 dager. 30 dager av straffen er gjort betinget med en prøvetid på to år.