Brenna topper Aps Viken-liste – Imad høyest fra Follo

LOKAL KANDIDAT: Hoda Imad (i midten) står på femteplass på Viken Aps listen. Her fra Aps landsmøte i 2017. Til venstre: AUF-leder Ina Libak fra Ås.

LOKAL KANDIDAT: Hoda Imad (i midten) står på femteplass på Viken Aps listen. Her fra Aps landsmøte i 2017. Til venstre: AUF-leder Ina Libak fra Ås. Foto:

Hoda Imad er høyeste Follo-kandidat på 5. plass.

DEL

LILLESTRØM: Lørdag vedtok Viken Arbeiderparti deres liste til årets fylkestingsvalg.

I toppen ble det ingen endringer på listeforslaget fra nominasjonskomiteen.

Tonje Brenna fra Jessheim er på topp, foran Roger Ryberg fra Asker og Siv Henriette Jacobsen fra Moss.

Først på femteplass finner vi en lokal kandidat: Hoda Imad fra AUF/Nordre Follo. I tillegg er Gunvor Eldegard fra Ski på 13. plass.

– ​​Jeg gleder meg til å ta fatt på oppgaven, og jobbe hver dag for at Viken skal være et godt fylke å bo i. Vi lover å stå på for at skolene våre, nærings- og arbeidslivet og kollektivtilbudet skal bli best mulig, sier Brenna i en pressemelding.

Brenna ønsker å bli Vikens første fylkesrådsleder, som er den ledende posisjonen når det nye fylket skal styres etter parlamentarisk modell, lik den Oslo styres etter.

AUF har flere kandidater på lista, og høyest står Hoda Imad (23) fra Oppegård, som har fått femteplassen. 

– Jeg er glad for å få muligheten til å representere ungdom i Viken og jeg er klar til å kjempe for det som gjør hverdagen til ungdommer enklere og bedre. For eksempel er jeg utrolig stolt over at vi har vedtatt ungdomskort til 250 kroner i hele Viken, sier hun i pressemeldingen.

TOPPTRIO: (Fra venstre:) Roger Ryberg (3. plass), Tonje Brenna (1. plass) og Siv Henriette Jacobsen (2. plass)

TOPPTRIO: (Fra venstre:) Roger Ryberg (3. plass), Tonje Brenna (1. plass) og Siv Henriette Jacobsen (2. plass) Foto:

Hele listen

  1. Tonje Brenna  1987 Ullensaker
  2. Roger Ryberg   1952 Asker
  3. Siv Henriette Jacobsen 1966  Moss
  4. Andreas Lervik  1969 Sarpsborg
  5. Hoda Imad 1995 AUF/Nordre Follo
  6. Jens Petter Hagen  1957 LO/Lillestrøm
  7. Tonje Kristensen  1988 LO/Drammen
  8. Rune Fredriksen  1972 Fredrikstad
  9. Torunn Skottevik  1964 Lørenskog
  10. Bjørn Tore Ødegården 1970  Kongsberg
  11. Cecilie Agnalt  1978 Skiptvet
  12. Are Helseth  1955 Bærum
  13. Gunvor Eldegard  1963 Nordre Follo
  14. Erik Kaupang  1966 Hol
  15. Anne Sandum  1973 Ringerike
  16. Fredrik Kveseth  1999 AUF/Fredrikstad
  17. Hege Dubec 1976 LO/Fredrikstad
  18. Martin Ludvigsen  1986 Vestby
  19. Jenny Evjen  1984 Nes i Akershus
  20. Mons Ivar Mjelde  1979 Ringerike
  21. Bhanuja Rasiah  1997 AUF/Drammen
  22. Lars Pedersen Due  1970 Halden
  23. Petra Brinch  1997 AUF/Indre Østfold
  24. Ole Guttorm Brenden 1977  LO/Eidsvoll
  25. Ina Libak 1989 AUF/Ås
  26. Steinar Berthelsen  1950 Rollag
  27. Grete Lise Lunde Ingerøe 1958 Sarpsborg
  28. Tobias Linge  1997 AUF/Bærum
  29. Elin Maria L’Estrange 1987  Ullensaker
  30. Terje Bråthen  1949 Modum
  31. Anne Kristin Hov Hilleren 1965 Øvre Eiker
  32. Terje Moland Pedersen 1952  Fredrikstad
  33. Tove Steen 1955 Lillestrøm
  34. Vidar Mikalsen  1963 Asker
  35. Camilla Aas  1988 Indre Østfold
  36. Runar Landsverk  1982 Kongsberg
  37. Tone Merethe Hansen 1957  Frogn
  38. Sigmund Valberg  1972 Lillestrøm
  39. Inger Lønseth  1945 Drammen
  40. Terje Olsson  1958 LO/Indre Østfold
  41. Kari Aalerud  1952 Bærum
  42. Terje Granerud  1951 Rælingen
  43. Dagny Christin Sten 1960 Jevnaker
  44. Bendik Thun  1995 AUF/Drammen
  45. Aase Furali  1952 Sarpsborg
  46. Atle Ottesen  1979 Fredrikstad
  47. Iselin Andresen Olafsen 2000 Nannestad
  48. Ivar Ekanger  1954 Ås
  49. Merete Gandrud  1970 Flå
  50. Trygve Westgård  1948 Indre Østfold
  51. Mona Vaugner  1973 Hvaler
  52. Amund Kjernli  1957 Lillestrøm
  53. Merete Bellingmo  1963 Nordre Follo
  54. Ståle Skjønhaug  1979 Ringerike
  55. Marte Gustavsen Ødegården 1993 Kongsberg
  56. Jarle Tranøy  1982 Råde
  57. Maria Imrik  1997 AUF/Fredrikstad
  58. Steinar Ottesen  1982 Aurskog-Høland
  59. Marianne Riis-Rasmussen 1960 Asker
  60. Øyvind Kleven  1957 Øvre Eiker
  61. Karine Pedersen  1999 AUF/Ringerike
  62. Petter Trønnes  1971 LO/Indre Østfold
  63. Laila Rode Olsen  1957 Rakkestad
  64. Terje Vestby  1949 Lunner
  65. Unni Garsjømoen  1950 Hurdal
  66. Ove Solberg  1961 LO/Lier
  67. Wenche Olsen  1965 Halden
  68. Øivind Sand  1953 Rælingen
  69. Vilde Eriksen Bjerknes 1975  Enebakk
  70. Svein Vargan  1965 Ringerike
  71. Eli Svarverud  1960 Sigdal
  72. Chiga Bisimwa  1981 Sarpsborg
  73. Irene Bekkevold Berg 1962 Lillestrøm
  74. Arne Andreas Olsen  1965 Nittedal
  75. Shkendie Shala  1981 Halden
  76. Terje Berghagen  1982 LO/Ringerike
  77. Rita Hirsum Lystad  1963 Frogn
  78. Jørgen Lorentzen  1956 Nesodden
  79. Signe Ramson Høie  1999 Lier
  80. Jaran Berg 1987 Fredrikstad
  81. Dagny Arnestad  1946 Bærum
  82. Dag Johnsrud  1953 Nordre Follo
  83. Helene Bøsei Olsen  1994 Hole
  84. Rutkay Sabri  1997 Drammen
  85. Inger Lise Skartlien 1967 Moss
  86. Ulf Torben Redi  1951 Halden
  87. Tone Rønoldtangen  1953 Nes i Akershus
  88. Arne Arnesen   1945 Ullensaker
  89. Lirigzona Berisha  1998 Ål
  90. Shakeel Rehman  1984 Moss
  91. Marit Bjørlo  1949 Vestby
  92. Vidar Schei  1972 LO/Fredrikstad
  93. Helen Bøsterud  1940 Bærum 

Artikkeltags