KLOPPA: Allerede for to år siden var planen klare for å tilby turfolket servering i skisesongen, fra en mobil rastebu. Søndag kunne en stolt Svein Skrattalsrud som leder av Skiforeningen Sørmarka, vise frem «nye» Kloppa.

Selve bua som nå er på plass, er av det mobile slaget og har fått dispensasjon fra kommunen til å stå frem til mars 2024.

LES OGSÅ: Her rulles rastebua inn på Kloppa: – Vi vil at enda flere skal bli kjent med dette flotte knutepunktet

I tillegg til ny serveringsbu, er det også anlagt en helt flunkende ny gapahuk ned mot vannet. Det var varaordfører Hans Martin Enger (MDG) som sto for den offisielle åpningen med snorklipping. Under søndagens arrangement, hadde også BUA tatt turen til Kloppa.

De lånte ut blant annet kanoer og alt du måtte trenge av sikkerhetsutstyr, som for eksempel redningsvest.

Gratis kaffe og pølser ble det også servert fra den nye bua.

Nå er det fritt frem for alle å benytte seg av det som fremstår som en liten perle i marka vår.